Part number VL-EPM-35S, a SBC 2.26GHZ 2 CORE 4GB/0GB RAM , Single Board Computer 2.26GHz 2 Core 4GB/0GB RAM Core 2 Duo SP9300 component from Versalogic Corporation, is in stock and available for purchase today. If you are interested in part number VL-EPM-35S and would like to receive a quote for your comparisons, please fill out and submit the form below with all required details. Within 15 minutes of us receiving and reviewing a completed request, a dedicated account manager will contact you to provide the best solution for your needs.
| Analog Input:Output | 0:0 |
| Category | Embedded Computers , Single Board Computers (SBCs) |
| Contents | Keyboard, Mouse |
| Cooling Type | Fan |
| Core Processor | Core 2 Duo SP9300 |
| Digital I/O Lines | 0 |
| Ethernet | GbE (2) |
| Expansion Site/Bus | PC/104-Plus |
| Form Factor | PC/104 |
| Manufacturer | VersaLogic Corporation |
| Number of Cores | 2 |
| Operating Temperature | 0-¦C ~ 60-¦C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Power (Watts) | 21.3W |
| RAM Capacity/Installed | 4GB/0GB |
| RS-232 (422, 485) | 4 |
| Series | Leopard |
| Size / Dimension | 4.210" x 3.780" (106.93mm x 96.01mm) |
| Speed | 2.26GHz |
| Storage Interface | SATA2 (2), eUSB, MiniBlade |
| USB | USB 2.0 (6) |
| Video Outputs | VGA, LVDS |
| Watchdog Timers | Yes |
|
Guaranteed On - Time Delivery |
|
|
Customized & User-Friendly Database |
|
|
Over 5100 Manufacturers |
|
|
Competitive Prices |
|
|
Scheduling Flexibility |
|
|
Complete Purchasing Solutions |
If You Want to Stay Up to Date On Our Deals and Newest Parts, We’re Always Ready to Serve, 24/7, 365 Days a Year.
Request for Quote