Part number N25Q128A11ESE40F, a NOR Flash Serial (SPI, Dual SPI, Quad SPI) 1.8V 128M-bit 16M x 8 7ns 8-Pin SOP-II W T/R component from Micron Technology, is in stock and available for purchase today. If you are interested in part number N25Q128A11ESE40F and would like to receive a quote for your comparisons, please fill out and submit the form below with all required details. Within 15 minutes of us receiving and reviewing a completed request, a dedicated account manager will contact you to provide the best solution for your needs.
| Access Time Max | 7 ns |
| Address Bus | 1(B) |
| Boot Type | Not Required |
| Cell Type | Nor |
| Data Bus Width | 8 (B) |
| Density | 134217728(Bit) |
| Interface Type | Serial (Spi) |
| Maximum Operating Temperature | 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage Typ | 1.8 V |
| Operating Temp Range | - 40 C To 85 C |
| Operating Temperature Classification | industrial |
| Organisation | 16777216 |
| Packaging | Tape And Reel |
| Pin Count | 8 |
| Program Erase Volt Typ | 1.7 To 2/8.5 To 9.5(V) |
| Programmable | Yes |
| Rad Hardened | No |
| Supply Current - Max | 20 mA |
| Supply Voltage Max | 2 V |
| Supply Voltage Min | 1.7 V |
| Timing Type | Synchronous |
|
Guaranteed On - Time Delivery |
|
|
Customized & User-Friendly Database |
|
|
Over 5100 Manufacturers |
|
|
Competitive Prices |
|
|
Scheduling Flexibility |
|
|
Complete Purchasing Solutions |
If You Want to Stay Up to Date On Our Deals and Newest Parts, We’re Always Ready to Serve, 24/7, 365 Days a Year.
Request for Quote