Part number DS28E22Q+U, a EEPROM DeepCover Secure Authenticator with 1-Wire SHA-256 and 2Kb User EEPROM component from Analog Devices, is in stock and available for purchase today. If you are interested in part number DS28E22Q+U and would like to receive a quote for your comparisons, please fill out and submit the form below with all required details. Within 15 minutes of us receiving and reviewing a completed request, a dedicated account manager will contact you to provide the best solution for your needs.
| Brand | Analog Devices |
| Cnhts | 8542319000 |
| Data Retention | 10 Yr |
| Hts Code | 8542320051 |
| Interface Type | 1 - Wire |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Memory Size | 2 kb it |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Smd/Smt |
| Mxhts | 85423201 |
| Operating Current | 5 uA |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Organisation | 256 X 8 |
| Package / Case | TDFN - 6 |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Type | Eeprom |
| RoHS - XON | Y |
| Series | Ds28e22q |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Supply Current - Max | 1 mA |
| Supply Voltage Max | 3.63 V |
| Supply Voltage Min | 2.97 V |
|
Guaranteed On - Time Delivery |
|
|
Customized & User-Friendly Database |
|
|
Over 5100 Manufacturers |
|
|
Competitive Prices |
|
|
Scheduling Flexibility |
|
|
Complete Purchasing Solutions |
If You Want to Stay Up to Date On Our Deals and Newest Parts, We’re Always Ready to Serve, 24/7, 365 Days a Year.
Request for Quote