Part number SOM-5788Z2-S0A1E, a SBC 1.07GHZ 8GB/0GB RAM , Single Board Computer 1.07GHz Core 8GB/0GB RAM Celeron U3405 component from Advantech, is in stock and available for purchase today. If you are interested in part number SOM-5788Z2-S0A1E and would like to receive a quote for your comparisons, please fill out and submit the form below with all required details. Within 15 minutes of us receiving and reviewing a completed request, a dedicated account manager will contact you to provide the best solution for your needs.
| Analog Input:Output | - |
| Category | Embedded Computers , Single Board Computers (SBCs) |
| Contents | - |
| Cooling Type | Fan |
| Core Processor | Celeron U3405 |
| Digital I/O Lines | 8 |
| Ethernet | 10/100/1000 Mbps |
| Expansion Site/Bus | PCI, PCIe |
| Form Factor | COM Express Basic Module, Type II |
| Manufacturer | Advantech Corp |
| Number of Cores | - |
| Operating Temperature | -40-¦C ~ 85-¦C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Power (Watts) | - |
| RAM Capacity/Installed | 8GB/0GB |
| Series | - |
| Size / Dimension | 4.920" x 3.740" (124.96mm x 94.99mm) |
| Speed | 1.07GHz |
| Storage Interface | SATA 2.0 (4), PATA |
| USB | USB 2.0 (8) |
| Video Outputs | DD, DP, DVI, HDMI, LVDS, VGA |
| Watchdog Timers | Yes |
|
Guaranteed On - Time Delivery |
|
|
Customized & User-Friendly Database |
|
|
Over 5100 Manufacturers |
|
|
Competitive Prices |
|
|
Scheduling Flexibility |
|
|
Complete Purchasing Solutions |
If You Want to Stay Up to Date On Our Deals and Newest Parts, We’re Always Ready to Serve, 24/7, 365 Days a Year.
Request for Quote