Part number MIO-5152J-U6A1, a MIO-5152 A101-3 EKL J6412, LVDS+ , Single Board Computer 2.6GHz 4 Core 32GB/0GB RAM Intel-« Celeron-« J6412 component from Advantech, is in stock and available for purchase today. If you are interested in part number MIO-5152J-U6A1 and would like to receive a quote for your comparisons, please fill out and submit the form below with all required details. Within 15 minutes of us receiving and reviewing a completed request, a dedicated account manager will contact you to provide the best solution for your needs.
| Analog Input:Output | - |
| Category | Embedded Computers , Single Board Computers (SBCs) |
| Contents | - |
| Cooling Type | Fan |
| Core Processor | Intel-« Celeron-« J6412 |
| Digital I/O Lines | 8 |
| Ethernet | GbE (2), RJ45 (2) |
| Expansion Site/Bus | Audio, I2C, M.2, PCIe, SPI |
| Form Factor | 3.5" SBC |
| Manufacturer | Advantech Corp |
| Number of Cores | 4 |
| Operating Temperature | 0-¦C ~ 60-¦C |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power (Watts) | 21.39W |
| RAM Capacity/Installed | 32GB/0GB |
| RS-232 (422, 485) | 2 |
| Series | - |
| Size / Dimension | 5.700" x 4.000" (144.78mm x 101.60mm) |
| Speed | 2.6GHz |
| Storage Interface | M.2, SATA III |
| USB | USB 2.0 (2), USB 3.0 (2), USB 3.1 (2) |
| Video Outputs | DP, HDMI, LCD, LVDS |
| Watchdog Timers | Yes |
|
Guaranteed On - Time Delivery |
|
|
Customized & User-Friendly Database |
|
|
Over 5100 Manufacturers |
|
|
Competitive Prices |
|
|
Scheduling Flexibility |
|
|
Complete Purchasing Solutions |
If You Want to Stay Up to Date On Our Deals and Newest Parts, We’re Always Ready to Serve, 24/7, 365 Days a Year.
Request for Quote